بهترین ترکیب رنگ دکوراسیون منزل

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

رنگ دکوراسیون منزل

معمولاً برای دکوراسیون منزل، فاکتورهای متعددی در نظر گرفته میشود که یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین آنها رنگ است. خرید وسیله برای دکوراسیون منزل مانند باقی خریدها نیست و نیاز به دقت بیشتری دارد و البته یکی از دلایل آن، پرهزینه بودن دکوراسیون است.

شما می‌توانید از رنگ به عنوان یک ابزار طراحی ِ دکوراسیون برای بهتر کردن حال روانی ساکنان آن بهره بگیرید و با انتخاب رنگ مناسب،  احساسات مثبت گوناگونی مانند آرامش، هیجان، نشاط و راحتی را در اهل منزل ایجاد کنید.

رنگ کمک می‌کند که یک اتاق نُقلی، بزرگتر یا یک اتاق جادار و وسیع، دنج و خصوصیتر به نظر برسد؛ بدون اینکه زمان و هزینه جا به جا کردن دیوارها را متحمل شوید.

با انتخاب رنگ گرم برای دیوارها فضای یک گوشه دنج را خودمانی‌تر و صمیمی‌تر یا یک فضای تنگ و کوچک را با رنگ‌آمیزی کردن دیوارهای آن با رنگهای متضاد، وسیع‌تر نشان دهید. رنگ دیوار و رنگ مبلمان و سایر لوازم و تزئینات داخل اتاق همگی در خلقوخوی شما تاثیرگذار هستند.

پس با این اوصاف از تجربه کردن و استفاده از اینابزار قوی به شیوه‌ها و سبک‌های مختلف نترسید. شما در واقع با اجرای چند طرح برگرفته از رنگها می‌توانید در منزلتان، سبک و شیوه خاص خود را برای دکوراسیون منزل خود اعمال کنید.

رنگ قرمز دکوراسیون منزل

رنگ قرمز که انتخابی جسورانه و نو و رنگی مشخص و واضح است، تمام توجه‌ها را به خود جلب میکند. حال ببینیم چگونه می‌توان از سایه‌ها و انواع این رنگ برای دکوراسیون استفاده کرد. قرمز رنگ یک قلب شکست خورده نیست بلکه در طراحی، رنگ عشق و هیجان در نظر گرفته می‌شود و به دلیل محرک بودن، یک وسیله طراحی برای قدرت بخشیدن و پررنگ‌تر کردن حواس است.

بر اساس سایه‌ها و زمینه‌هایی که شما در طراحی استفاده می‌کنید، قرمز می‌تواند احساسات گوناگونی از جمله تازگی و جدید بودن، سنتی بودن، ساده و خشن بودن و حتی بیزمانی را القا کند. اندکی استفاده از این رنگ می‌تواند یک اتاق ِ سرد آبی و سفید را به فضایی گرم مبدل سازد یا وقتی از قرمز به عنوان رنگ اصلی در فضای کوچکی مثل سرویس بهداشتی بانوان استفاده شود، جاذبه و کشش بیشتری به محیط میدهد.از قرمز تند و زرشکی گرفته تا انواع ساده‌تر و خفیف‌تر این رنگ گرم می‌توان سایه‌های بی‌شماری خلق کرد که به سرحال آوردن ساکنان خانه کمک می‌کند. حال چگونه از این رنگ استفاده کنیم؟ از قرمز میتوانید برای رنگ دیوارها استفاده کنید تا فضای اتاق، دنج‌تر و صمیمی‌تر به نظر برسد یا اگر تنها یکی از دیوارهای اتاق را به رنگ قرمز رنگ‌آمیزی کنید، اتاق در چشم بیننده طویل‌تر و باریکتر به نظر می‌رسد.

همچنین استفاده از طرحها و سایه‌های مختلف قرمز در کنار هم، رنگ و رو و جلوه بیشتری به یک اتاق غذاخوری خنثی می‌دهد. ترکیب قرمز و سیاه یک ترکیب کلاسیک و در عین حال هیجان‌آور و جذب‌کننده است. رنگ قرمز هیچ‌گاه کسل‌کننده و یکنواخت نمی‌شود.

گذاشتن یک جفت صندلی بزرگ قرمز در اتاق نشیمن، حس پذیرایی و دعوت از مهمان را افزایش می‌دهد و گاهی برای پرده هم می‌تواند انتخاب مناسبی باشد چون وقتی نور بیرون از پرده رد می‌شود و داخل اتاقی می افتد به فضای اتاق تلالویی از نور قرمز خفیف می دهد و حس باهم بودن را در افراد تشدید می‌کند.

قرمز در ترکیب با رنگهای دیگر نیز تنوع و آزادی حرکت بیشتری در دکوراسیون منزل شما ایجاد می‌کند. زمینه قرمز با رگه‌های چوبی، اتاق را گرم می کند و قرمز با خاکستری کمرنگ و رگه‌های سرخابی به اتاق فضایی خودمانی، دنج، آرامش‌بخش و زنانه می‌دهد.

طراحی دکوراسیون با رنگ صورتی

رنگ صورتی به فضای خانه شما حس سرحالی و نشاط، گرمی و زنانگی می‌دهد. نکته مهم در این مرحله انتخاب یک رنگ کامل است. در واقع سایه‌های مختلف از مجموعه رنگ صورتی احساسات گوناگونی به وجود میآورند. این رنگ با مایه روشن، زنده و درخشان است و حس انرژی و جاذبه و دلربایی را القا می کند. صورتی ملایم و کنترل شده یا ترکیب رنگ بژ با صورتی ملایم، احساس آرامش‌بخشی فوق العاده‌ای ایجاد می کند.

بسیاری از سایه‌های رنگهای صورتی مورد علاقه بسیاری از طراحان است. به طراحانی که قصد دارند رنگ سفید به دیوارها بزنند توصیه می شود که از رنگ صورتی نیز در ترکیب آن استفاده کنند؛ البته منظور صورتی پررنگ مثل آدامس بادکنکی نیست بلکه صورتی ملایم با رگه‌هایی از خاکستری درون آن است. این ترکیب رنگ بسیار خوش‌نما با جلوه‌ای زیباست که حس خوبی به اهل منزل می‌دهد.

می توانید از صورتی تند برای فضاهایی مانند ورودی‌ها استفاده کنید که زمان زیادی  در آنجا صرف نمی‌کنید. از رنگ صورتی برای اتاق پرو یا رختکن نیز می‌توانید استفاده کنید. رنگ صورتی ملایم، پوست بدن را درخشان جلوه می دهد.

رنگ صورتی را می توان با رنگهای دیگری مانند قهوه‌ای شکلاتی، سیاه، سبز نعنایی، طلایی متالیک، نقره‌ای و سفید برای ایجاد احساسات و احوالات مختلف در ساکنان منزل ترکیب کرد. وقتی این رنگ با یک رنگ مردانه مثل سورمه‌ای ترکیب شود، یک حس تعدیل شده زنانه القا می‌کند. از سوی دیگر انواع تیره و کدر رنگ صورتی با زمینه‌های خنثی، اتاق خواب را شیک و جذاب نشان می دهد.

صورتی در ترکیب با قهوه ای و بژ حس ظرافت و پیچیدگی ایجاد می‌کند. همچنین توصیه می‌کنیم ترکیب این رنگ را با دیوارهایی که طرح زمینه الیاف نخل دارند برای اتاق غذاخوری استفاده کنید.

دکوراسیون خانه با رنگ سبز

آیا می دانید چرا رنگ سبز که یک سایه آرامش‌بخش از طبیعت است، رنگی خنثی است که برای هر فضایی انتخابی ایده‌آل است؟ سبز نماد رشد و نو شدن است. شما همواره این رنگ را همراه با چمنهای سبز، برگهای زیبا و دیگر نعمتها و هدایای طبیعت دیده‌اید پس بدون شک رنگ سبز به اتاق شما حس آرامش را القا می‌کند. سبز تونالیته و سایه‌های بسیار متنوعی دارد که در ترکیب با سایر رنگها خلاقیت و آزادی فوق‌العاده‌ای برای رنگ‌آمیزی فضاهای مختلف به شما می دهد.

شما میتوانید در طراحی  دکوراسیون منزل خود از رنگ سبز استفده کنید و احساسات گوناگونی چون تضاد، هیجان، ثروت و تعادل را بسازید. این رنگ، قدرت تنوع و حرکت بالایی در فضا دارد. رنگ سبز کرفسی فضای آشپزخانه را روشن و دلباز و با هوایی دلپذیر نشان می‌دهد. همچنین این رنگ در حمام حس پاکیزگی و تازگی القا می‌کند و اگر اتاق نشیمن رنگ سبز شود، احساس گرمی و آرامش به افراد می‌دهد.

طبیعت آرامش‌بخش رنگ سبز آن را برای هر فضا و اتاقی ایده‌آل می‌کند. با استفاده از رنگ سبز-آبی با ترکیب خاکستری و سفید در رنگ آمیزی حمام می توانید حمام خانه خود را به فضایی تبدیل کنید که حس بودن در کنار یک چشمه آب معدنی و آرامش‌بخش را القا می کند. علاوه بر این با نصب کابینتهای به رنگ سبز دریایی می توانید فضای آشپزخانه را دلبازتر و وسیع‌تر نمایش دهید.

آگهی های مرتبط
دیدگاه شما:
0 دیدگاه
دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

معرفی خدمات در الی ساز

خدمات کسب و کار یا مهارت خود را به افرادی که دنبال شما هستند معرفی کنید.

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد